sestdiena, 2012. gada 14. jūlijs
Kāpēc ir nepieciešama sejas ādas dziļā tīrīšana
Maiga gluda āda, nekādas "grubuļainas" sajūtas tai pieskaroties, tīra un svaiga, ar dabīgu un veselīgu mirdzumu...gribi?
Rūpes par Tavu sejas ādu sākas ar tās tīrīšanu. Tādēļ ir svarīgi zināt ar kādiem līdzekļiem to labāk tīrīt ikdienā, lai nenodarītu tai pāri un saglabātu tās tīrību un svaigumu ilgāku laiku. Bet pirms ķeraties klāt mājas kopšanas līdzekļiem un gaidāt to izreklamēto efektivitāti, ir ieteicams veikt dziļāku sejas ādas tīrīšanu, jo nevar cerēt, ka āda būs skaista un veselīga rūpējoties par to virspusēji un nepietiekami. Sejas ādas dziļo tīrīšanu iesaka parasti veikt reizi trijos mēnešos atkarībā no ādas tipa un ādas stāvokļa. Jauniešiem un cilvēkiem ar problemātisku ādu ieteicams to veikt pat reizi mēnesī-atkarībā no izvēlētā tīrīšanas veida, kas šobrīd skaistumkopšanas salonos un kabinetos tiek piedāvāta dažādos veidos: augļskābju pīlingi, enzīmu pīlingi, dermabrāzija, ultraskaņas pīlings, mehāniskā dziļā tīrīšana, vakuumtīrīšana, brašpīlings uc.
Katrs var izvēlēties sev tīkamu procedūru atkarībā no cenas, procedūru biežuma (kursa), sāpju un jūtības slieksni.
Tādēļ piedāvāju sekojošu sejas ādas attīrīšanas procedūru:
Sejas ādas dziļo tīrīšanu ar ultraskaņu + mehāniskā (izspiežot komedonus un aizsprostotās ādas poras)
Atkarība no Tava ādas tipa izvēlēsimies kopīgi piemērotāko tīrīšanas veidu tieši Tev!
Ultraskaņas skrubis-nesāpīga, patīkama ādu viegli sildoša, virspusēja procedūra, kas piemērota pat jūtīgai, sausai un plānai ādai. Procedūras laikā notiek dziļa ādas attīrīšana no pārragojušos daļiņām, tiek izvesti sviedru un taukaino dziedzeru produkti, dekoratīvās kosmētikas atliekas, pastiprinās asinsrite, jo notiek mikrovibrācija jeb mikromasāža uz sejas ādas dziļākiem slāņiem. Āda kļūst daudz gludāka, spodrāka un mikromasāžas rezultātā tā vieglāk uzņems nepieciešamas vielas - tiks dziļāk mitrināta un barota.
Ādas mehāniskā tīrīšana - to veic ja ir lielāki ādas aizsprostojumi un ādas dziļā tīrīšana ir veikta sen vai nav veikta nemaz. Nav no patīkamākajām procedūrām, jo atkarīga no klienta sāpju sliekšņa. Toties efekts ir ilgstošāks un daudz labāks nekā no vienas (jebkuras) aparāt tīrīšanas metodes.
Pēc sejas ādas tīrīšanas tiek uzklāta ādu attīroša, poru savelkoša un un ādu mitrinoša un nomierinoša maska, serumi utt. pēc nepieciešamības āda tiek apstrādāta ar darsonvālu , kas veicina ātrāku šūnu atjaunošanos, sadzīšanu un dezinficē katru iztīrīto poru, lai infekcija (ja ir bijuši strutaini iekaisumi utt) neizplatītos tālāk.
Sausai, plānai un jūtīgai sejas ādas, kurai mehāniskā ādas spiešana nav vēlama, iesaka veikt sejas ādas ultraskaņas tīrīšanu kursveidīgi - reizi nedēļā.
Atceries, ka sadarbība ar kosmetologu ( regulāra ādas kopšana mājas apstākļos ar pareizajiem kopšanas līdzekļiem un citiem nepieciešamajiem noteikumiem [uzturs, ieradumi utt] + salona procedūras) dos Tev vēlamo rezultātu.
te mazs video par ultraskaņas pīlingu http://www.youtube.com/watch?v=KeE0rji0zmM&feature=player_embedded
Ja problēma ir saasināta - daudz izsitumi, strutojoši pūslīši, akne, pinnes utt, pirms dodies pie kosmetologa, iesaku apmeklēt dermatologu, veikt nepieciešamās asins analīzes vai ādas analīzes, lai noskaidrotu problēmas cēloni un spētu rast labāku tās ārstēšanas metodi, sadarbojoties gan ar dermatologu , gan kosmetologu. Jo bieži vnk sejas ādas dziļā tīrīšana nav pat vēlama un iesākumā ar ādas problēmām jācīnās ar medikamentiem un speciāliem aptiekās pagatavotiem kopšanas līdzekļiem, gan ārēji gan iekšēji.
Atbildot uz virsrakstā ievietoto jautājumu KĀPĒC? varu teikt sekojoši, [Šeit nebūs runa par pinnēm (akne vulgaris), kas nerodas no netīrītas ādas.] mums ik dienas āda tiek pakļauta apkārtējās vides ietekmei, gaisa piesārņojumam un netīrumiem. Āda uz sejas tāpat kā uz visa ķermeņa mainās, lobās..aug jaunas ādas šūnas un vecās nolobās, ja vien šis process kaut kādu iemeslu pēc netiek traucēts, āda attīras dabīgā ceļā, bet līdz ko ir kādi ādas pārragošānās simptomi,ādā rodas tauku dziedzeru nosprostojumi, rodas iekaisumi, āda kļūst pelēcīga, nespodra, grubuļaina...Vai TU to vēlies?
otrdiena, 2012. gada 3. jūlijs
gaismas terapija...turpinājums
Pēc 25 gadu vecuma āda sāk lēni un neizbēgami
novecot. Pazeminās ādas šūnu aktivitāte, kas attiecīgi samazina dzīvībai
svarīgo olbaltumvielu, kolagēna un elastīna veidošanos, šūnu
reģenerācijas spējas.
Eksistē daudz citu faktoru,
kuri veicina ādas priekšlaicīgu novecošanos, piemēram, ilgstoša saules
iedarbība, atmosfēras piesārņojums, nepareizs uzturs, smēķēšana un
stresi. Patiesībā, šie mūsdienīgās sadzīves faktori atstāj lielu
iespaidu, jo mēs lietojam uzturā produktus, kuri satur lielu nitrātu
daudzumu, elpojam pilsētas piesārņoto gaisu.Kad mēs tuvojamies 50
gadu vecumam, elastīna izdalīšanās tiek pilnībā pārtraukta. Āda kļūst
neelastīga, veidojas krunkas. Sieviete sāk novecot vēl ātrāk, un
menopauze tikai paātrina šo procesu. Vēl viens ne mazāk svarīgs faktors:
lielākā daļa no mums fiziskām nodarbībām velta daudz mazāk laika nekā
tas būtu nepieciešams. Nepietiekoša fiziskā slodze izraisa asinsrites
pasliktināšanos, un šūnas nesaņem vajadzīgo skābekļa, vitamīnu un
minerālvielu daudzumu, kuri nepieciešami novecošanas procesa kavēšanai.
Šodien ir pieejams liels dažādu mitrinošu un barojošu krēmu daudzums. Taču nogurušas un vecojošas ādas šūnas ir spējīgas uzņemt tikai 30% kosmētisko līdzekļu aktīvo komponentu. Bioptron gaismas terapija palielina šūnas aktivitāti par 1,5 reizi, stimulējot šūnas membrānu tādā veidā, ka tā darbojas daudz efektīgāk. Tas palīdz vitamīnu, skābekļa un citu nepieciešamo komponentu nokļūšanai caur membrānu šūnā, un veicina tās reģenerēšanās spējas, kā arī stimulē kolagēna izstrādi. Šūnas fotoaktivizācija, savukārt, veicina audu funkciju uzlabošanos.
Ādu reaģē uz dažāda garuma gaismas viļņiem. Bioptron sistēma izmanto tikai tā garuma viļņus, kuri labvēlīgi iedarbojas uz ādas. Pateicoties nelielai infrasarkanā spektra daļai, Bioptron gaisma sasniedz zemādas audus. Gaismas seansa paildzināšana palielina iekļūšanas efektu, turklāt šajā laikā nenotiek ne ādas, ne citu audu pārkāršana.
Kā izmantot Bioptron gaismas terapiju kosmētiskajā kopšanā
Bioptron gaismas terapija ir ikdienas kosmētiskās
kopšanas līdzekļu papildinājums gan mājas apstākļos, gan kosmetologiem
darbā ar klientiem, tā kā gaismas terapija palielina ikdienas ādas
kopšanas efektivitāti. Prakse rāda, ka lai sasniegtu maksimālo efektu
gaismas terapiju ir nepieciešams lietot kompleksā ar papildus ādas
mitrināšanu.Bioptron lampas polarizētā gaisma jau pēc viena seansa
uzlabo ādas ārējo izskatu. Bet regulāras lietošanas rezultātā tiek
vērojamas pozitīvas ādas krāsas un virsmas izmaiņas. Krunkas un
palielinātās ādas poras kļūst mazāk manāmas. Āda kļūst gludāka un
veselāka. Pārbaudes rezultāti ir apliecinājuši, ka Bioptron gaismas
terapijas sistēma ir droša izmantošanai mājas apstākļos.
Gaismas terapijas Bioptron priekšrocības:
divu gudru vīru diskusija par Bioptron http://www.apollo.lv/portal/news/articles/51291
Jauniešu pinnes jeb acne vulgaris
Tā ir hroniska tauku dziedzeru un matu folikulu iekaisuma slimība. Tā parasti sākas pārejas vecumā no 12 līdz 15 gadiem. Atsevišķos gadījumos var saglabāties līdz 30 gadu vecumam.
Komedoni ir neiekaisuši elementi, kas var būt atvērti (redzami kā melni punktiņi) vai slēgti (nedaudz sabiezēti, sārti mezgliņi ādā). Mezgliņi var sastrutot, to saturam nokļūstot dziļākos ādas slāņos (mehāniski spiežot), var rasties audu iekaisums vai bojājums. Šiem bojājumiem dzīstot, veidojas rētas.
Tā kā ādas stāvoklis ir atkarīgs no vispārējā veselības stāvokļa, nozīme ir sabalansētam uzturam un veselīgam dzīvesveidam. Liela nozīme ir kuņģa – zarnu trakta veselības stāvoklim. Nepieciešamības gadījumos jāizārstē tur esošie iekaisumi un to izraisošie faktori (bieži helikobaktērija).
Ārstēšana mūsdienās ir kombinēta - vispārēja (iedarbojas uz visu organismu), lokāla (iedarbojas uz bojājuma perēkli) un fizioterapeitiska (iedarbojas gan uz organismu, gan bojājumu perēkli).
Pēdējo gadu laikā labi panākumi ir gūti ar polihromatiskās gaismas aparātu, kas izstaro dabīgo saules gaismu bez ultravioleto staru iedarbības. Šāda gaisma darbojas biostimulējoši, uzlabo vielmaiņu šūnās, mikrocirkulāciju, samazina tūsku un iekaisumu.
Pēc 6 - 8 nedēļu ārstēšanas kursa var apkopot pirmos terapijas rezultātus. Problemātiska āda prasīs rūpīgāku kopšanu arī turpmāk.
Jebkurā gadījumā – acne vulgaris saslimšanas gadījumā būtu vēlama dermatologa konsultācija.
Šodien ir pieejams liels dažādu mitrinošu un barojošu krēmu daudzums. Taču nogurušas un vecojošas ādas šūnas ir spējīgas uzņemt tikai 30% kosmētisko līdzekļu aktīvo komponentu. Bioptron gaismas terapija palielina šūnas aktivitāti par 1,5 reizi, stimulējot šūnas membrānu tādā veidā, ka tā darbojas daudz efektīgāk. Tas palīdz vitamīnu, skābekļa un citu nepieciešamo komponentu nokļūšanai caur membrānu šūnā, un veicina tās reģenerēšanās spējas, kā arī stimulē kolagēna izstrādi. Šūnas fotoaktivizācija, savukārt, veicina audu funkciju uzlabošanos.
Ādu reaģē uz dažāda garuma gaismas viļņiem. Bioptron sistēma izmanto tikai tā garuma viļņus, kuri labvēlīgi iedarbojas uz ādas. Pateicoties nelielai infrasarkanā spektra daļai, Bioptron gaisma sasniedz zemādas audus. Gaismas seansa paildzināšana palielina iekļūšanas efektu, turklāt šajā laikā nenotiek ne ādas, ne citu audu pārkāršana.
Kā izmantot Bioptron gaismas terapiju kosmētiskajā kopšanā
![]() |
Gaismas terapijas Bioptron priekšrocības:
- palielina ādas elastību,
- uzlabo asinsriti,
- samazina grumbas un novērš jaunu rašanos,
- piedalās šūnu atjaunošanās procesā,
- mīkstina un ārstē dermatoloģiskas izmaiņas uz sejas un ķermeņa,
- viegla un ērta lietošana,
- īss seanss,
- ideāla kā papildus terapija,
- var lietot kopā ar ārstnieciskām un fizioterapeitiskām metodēm,
- bez ierobežojumiem var izmantot kā grūtnieces, tā arī jaundzimušie.
divu gudru vīru diskusija par Bioptron http://www.apollo.lv/portal/news/articles/51291
Jauniešu pinnes jeb acne vulgaris
Tā ir hroniska tauku dziedzeru un matu folikulu iekaisuma slimība. Tā parasti sākas pārejas vecumā no 12 līdz 15 gadiem. Atsevišķos gadījumos var saglabāties līdz 30 gadu vecumam.
Galvenais izsitumu
parādīšanās iemesls pusaudžu vecumā ir hormonu disbalanss. Pastiprinās
tā saukto androgēno hormonu veidošanās, kas nosaka tādu slimību kā
jauniešu pinnes, pastiprināta apmatojuma u.c. veidošanos. Acne vulgaris
sākas vienlaikus ar tauku dziedzeru nobriešanu un pastiprinātu tauku
veidošanos.
Klīniski slimība raksturojas ar poru aizsprostojumiem (komedoniem), strutainām pūtītēm, mezgliem.Komedoni ir neiekaisuši elementi, kas var būt atvērti (redzami kā melni punktiņi) vai slēgti (nedaudz sabiezēti, sārti mezgliņi ādā). Mezgliņi var sastrutot, to saturam nokļūstot dziļākos ādas slāņos (mehāniski spiežot), var rasties audu iekaisums vai bojājums. Šiem bojājumiem dzīstot, veidojas rētas.
Acne vulgaris ārstēšanas principi
- Regulāra ādas attīrīšana.
- Bojāto laukumu dezinficēšana, tādā veidā mazinot iekaisumu.
- Nosprostotos tauku dziedzeru atvēršana.
- Tauku dziedzeru darbības normalizēšana.
Tā kā ādas stāvoklis ir atkarīgs no vispārējā veselības stāvokļa, nozīme ir sabalansētam uzturam un veselīgam dzīvesveidam. Liela nozīme ir kuņģa – zarnu trakta veselības stāvoklim. Nepieciešamības gadījumos jāizārstē tur esošie iekaisumi un to izraisošie faktori (bieži helikobaktērija).
Ārstēšana mūsdienās ir kombinēta - vispārēja (iedarbojas uz visu organismu), lokāla (iedarbojas uz bojājuma perēkli) un fizioterapeitiska (iedarbojas gan uz organismu, gan bojājumu perēkli).
Pēdējo gadu laikā labi panākumi ir gūti ar polihromatiskās gaismas aparātu, kas izstaro dabīgo saules gaismu bez ultravioleto staru iedarbības. Šāda gaisma darbojas biostimulējoši, uzlabo vielmaiņu šūnās, mikrocirkulāciju, samazina tūsku un iekaisumu.
Pēc 6 - 8 nedēļu ārstēšanas kursa var apkopot pirmos terapijas rezultātus. Problemātiska āda prasīs rūpīgāku kopšanu arī turpmāk.
Jebkurā gadījumā – acne vulgaris saslimšanas gadījumā būtu vēlama dermatologa konsultācija.
Gaismas terapijas klīnisko novērojumu jomā konstatēti jauni rezultāti:
http://woman.delfi.lv/health/medicine/gaismas-terapijas-klinisko-noverojumu-joma-konstateti-jauni-rezultati.d?id=12860175
Abonēt:
Ziņas (Atom)